EASYmap a.s. – kamera X5S na Inspire 2

Inspire 2 se na první pohled zřetelně odlišuje od našich ostatních pracantů. Je to už o něco dospělejší stroj, tvarem a koncepcí připomíná svého předchůdce Inspire 1, byl ovšem od základů přepracován. Jeho hlavní předností je kamera. Zatím si můžete vyrat ze dvou nabízených modelů a to kamery X4S anebo X5S. Menší a lehčí X4Ska má pdoobné parametry jako kamera osazená na Phantomu 4 PRO a z toho důvodu jsme do firmy raději zvolili výkonnější kameru X5S.
Je vybavena kvalitním 4/3 CMOS snímeacím čipem, což se projeví zejména na večerních snímcích a na snímcích s velkými rozdíly v osvětlení.
Pro nás je důležité, že má výměnné objektivy a můžeme tak s jedním strojem pořizovat filmové záběry a chvíli na to provádět inspekční prohlídky s teleobjektivem.

Co je na této kvadrokoptéře zajímavého:
Je toho dost. Počínaje tělem tvořeným odlitkem z hoříkové slitiny přes kameru pilota, která snímá pohled „z první ruky“ po zdvojené akumulátory s celkovou kapacitou přes 8 Ah. Tím ovšem výčet nekončí. O bezpečnost se starají senzory, které hlídají prostor před, pod a nad dronem a pilotovi tak snižují tak stresovou zátěž pilota. V základním nastavení se jedná o poslušný a klidný stroj, který ovšem po přepnutí do sportovního režimu dokáže vyvinout rychlost kolem stovky a na ni zrychlit za pouhé 4! sekundy. Co může být lepšího pro natáčení akčních filmů? Při filmování stroj obsluhuje pilot a kameraman se může soustředit na ovládání kamery. To mu může usnadnit několik poloautomatických režimů, například sledování objektu. To funguje skvěle, testy na běžící běžkyni jsme byli nadšeni.

Zatím probíhá testování a adaptace a doufáme, že za nějaký čas se tu objeví pokračování.

EASYmap a.s. – Inspire 2 v přistávací konfiguraci

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *